Προσλαμβάνουμε: Πωλητής/ τρια - Customer Support

Στην Zisopoulos πιστεύουμε στην παροχή εξαιρετικών υπηρεσιών για τους πελάτες μας και πρωτοποριακών λύσεων στον κλάδο των φωτοαντιγραφικών μηχανημάτων. Αυτή τη στιγμή αναζητούμε ένα φιλικό και πελατοκεντρικό άτομο για να ενταχθεί στην ομάδα μας ως πωλητής. Σε αυτόν τον ρόλο, θα είσαι υπεύθυνος για τη διασφάλιση της ικανοποίησης των πελατών, την αντιμετώπιση ερωτημάτων και την προώθηση των προϊόντων και των υπηρεσιών μας σε υποψήφιους πελάτες.

Αρμοδιότητες:

  • Ενεργείς ως το πρώτο σημείο επαφής για τους πελάτες μας, παρέχοντας φιλική και αποτελεσματική υποστήριξη μέσω διαφόρων καναλιών, όπως το τηλέφωνο, το email και face to face.
  • Αντιμετωπίζεις τα ερωτήματα, τις ανησυχίες και τα παράπονα των πελατών άμεσα και επαγγελματικά, προσπαθώντας να επιτύχεις την επίλυση με την πρώτη κλήση, όποτε αυτό είναι δυνατόν.
  • Επιδεικνύεις άριστη γνώση των προϊόντων και αποτελεσματική επικοινωνία των χαρακτηριστικών, των πλεονεκτημάτων και της αξίας των λύσεων των φωτοαντιγραφικών μας σε πιθανούς πελάτες.
  • Συνεργάζεσαι με την ομάδα πωλήσεων για τον εντοπισμό ευκαιριών και την αναβάθμιση της πώλησης πρόσθετων προϊόντων ή υπηρεσιών σε υφιστάμενους πελάτες.
  • Καταγράφεις με ακρίβεια τις αλληλεπιδράσεις με τους πελάτες, τις συναλλαγές και τις λεπτομέρειες των ερευνών στο σύστημα CRM.
  • Βοηθάς με τη διεκπεραίωση παραγγελιών, συμπεριλαμβανομένης της δημιουργίας προσφορών, της διαχείρισης παραγγελιών αγοράς και του συντονισμού με την ομάδα logistics για τη διασφάλιση της έγκαιρης παράδοσης.
  • Συνεργάζεσαι με την ομάδα τεχνικής υποστήριξης για την αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων πελατών και την κλιμάκωση σύνθετων προβλημάτων, όταν είναι απαραίτητο.
  • Ενημερώνεσαι συνεχώς για τις τάσεις του κλάδου, τις εξελίξεις των προϊόντων και τις προσφορές των ανταγωνιστών, ώστε να παρέχεις ακριβείς και ενημερωμένες πληροφορίες στους πελάτες.
  • Παρέχεις ανατροφοδότηση στην ομάδα διαχείρισης σχετικά με τις ανησυχίες, τις προτάσεις και τη συνολική εμπειρία των πελατών, ώστε να συμβάλλεις στη βελτίωση των προϊόντων και των υπηρεσιών μας.

Απαραίτητα προσόντα / προφίλ υποψήφιου:

  • Προηγούμενη εμπειρία σε καθήκοντα εξυπηρέτησης πελατών ή πωλήσεων, κατά προτίμηση στον κλάδο της τεχνολογίας ή των αυτοκινήτων.
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες με φιλική και πελατοκεντρική προσέγγιση.
  • Ικανότητα να ακούς ενεργά τους πελάτες, να κατανοείς τις ανησυχίες τους και να βρίσκεις τις κατάλληλες λύσεις.
  • Ισχυρές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων με την ικανότητα να σκέφτεσαι γρήγορα και να προσαρμόζεσαι σε μεταβαλλόμενες καταστάσεις.
  • Είσαι ένα άτομο με κίνητρο τον εαυτό σου που μπορείς να εργάζεσαι ανεξάρτητα και ως μέλος μιας ομάδας, διατηρώντας πάντα υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού.
  • Ικανότητα χρήσης συστημάτων CRM, της σουίτας Microsoft Office και άλλων σχετικών εφαρμογών λογισμικού.
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες με την ικανότητα να θέτεις προτεραιότητες στα καθήκοντα, να διαχειρίζεσαι αποτελεσματικά τον χρόνο και να πέρνεις πρωτοβουλίες.
  • Θετική στάση, ανθεκτικότητα σε γρήγρους ρυθμούς και προθυμία να υπερβείς τις προσδοκίες των πελατών.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον: Στην εταιρεία Zisopoulos φροντίζουμε ώστε καθένας μας να συμβάλλει στο να διατηρούμε το εργασιακό περιβάλλον θετικό και ασφαλές.
  • Εκπαίδευση: Θα λάβεις ολοκληρωμένη εκπαίδευση ώστε να αποκτήσεις μία πλήρη εικόνα της ροής εργασιών καθώς και εκπαίδευση που αφορά εσένα τον ίδιο και τα προσωπικά σου ταλέντα.
  • Επιρροή: Θα είσαι μέλος μιας ομάδας η οποία διαρκώς εξελίσσεται και αρμοδιότητες σου θα συμβάλουν στην επίτευξη του οράματός.

Εάν είσαι παθιασμένος με το να βοηθάς τους πελάτες, να χτίζεις σχέσεις και να ενισχύεις τις πωλήσεις, θα χαρούμε να μας στείλεις το βιογραφικό σου στο [email protected].

Ανοιχτές θέσεις εργασίας

Αυτή τη στιγμή, η εταιρεία μας αναζητά άτομα για τις παρακάτω θέσεις:

Zisopoulos Team

Ταχεία εξυπηρέτηση στις καλύτερες τιμές. Ευχαριστούμε πολύ Ζησοπουλάκια!

Στεργιούλας Α.

97%

ικανοποιημένοι πελάτες βάσει στοιχείων έρευνας που πραγματοποιούμε μετά από κάθε συναλλαγή

Ricoh
Konica Minolta
Canon
Develop
HP
Kyocera
Triumph Adler